You need to upgrade your Flash Player

O firmie

MSR TRAFFIC sp. z o.o. Zakład Systemów Sterowania Ruchem Drogowym jako samodzielny podmiot gospodarczy zaczął funkcjonować w połowie 1994 roku. Firma zajmuje się: produkcją urządzeń do sterowania ruchem drogowym (rodzina sterowników MSR-2002) oraz monitorowania i pomiarów ruchu, projektowaniem sygnalizacji świetlnych , systemów sterowania i monitoringu MSR-SMiS, dystrybucją osprzętu sygnalizacji oraz budową sygnalizacji.

Historia urządzeń sterujących rodziny MSR (Mikroprocesorowych Sterowników Ruchu) zaczęła się w 1986r., kiedy to w firmie P.W."Dempol" , dzisiejsi pracownicy MSR TRAFFIC , rozpoczęli projektowanie konstrukcji sterownika mikroprocesorowego. Od roku 1987 pierwsze w Polsce, seryjnie produkowane sterowniki mikroprocesorowe, rozpoczęły pracę m.in. w Jeleniej Górze, Łodzi, Gorzowie Wlkp., Koszalinie, Pniewach i Poznaniu. Produkt bardzo szybko stał się urządzeniem poszukiwanym na rynku. Kolejne miasta instalowały MSR-y, konieczne stało się sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu w związku z czym produkcja MSR-ów została na kilka lat przekazana do P.W."Vitabest". W tym właśnie okresie (1993r.) uruchomiono na skrzyżowaniu w Lesznie pierwszy polski, mikroprocesorowy sterownik akomodacyjny .

W połowie 1994 roku zarejestrowano w sądzie w Poznaniu Zakład Systemów Sterowania Ruchem Drogowym MSR TRAFFIC jako spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wszystkie udziały nowo powstałej firmy stały się własnością podmiotów krajowych, w większości pracowników (układ właścicielski nie uległ zmianie do dnia dzisiejszego.) Rozpoczął się nowy etap rozbudowy wydziału produkcyjnego oraz działu konstrukcyjnego. Na skrzyżowaniach pojawiały się sterowniki o coraz większych możliwościach . Zmieniała się konstrukcja urządzeń ale przede wszystkim implementowane algorytmy sterowania i oprogramowanie.

W roku 2000 wdrożono kolejny własny wyrób - system sterowania i monitoringu MSR-SM. "Poligonem" doświadczalnym dla nowego produktu, tak jak w roku 1997 dla sterownika MSR stał się Koszalin. Dziś system ma już ponad 20 instalacji. Podejmujemy działania mające na celu uruchomienie go w kolejnych miastach Polski.
Od roku 2002 uruchomiono produkcję rodziny wieloprocesorowych sterowników MSR-2002.